فروش آنلاین فایل

آموزش سئو - سایت سنگان

همراه ما باشید تا در خصوص آموزش seo و موضوعات مرتبط، مطالب مفیدی را برای شما بازگو نماییم.

مقدمه

با آموزش سئو و یادگیری کامل آن، می توانید سایت های مختلف و یا فروشگاه های اینترنتی خود را در رتبه بندی های برتر موتورهای جست و جوگر، قرار دهید و به سوی رونق کسب و کارتان حرکت کنید.

سئو چیست؟

انواع سئو

کلمات کلیدی

 

سئو چیست؟

قبل از شروع، شما باید با معنی درست و صحیح این لغت آشنا شوید. سئو در واقع از سه  )برگرفته شده و مفهوم آن، پدید Search Engine Optimization حرف اصلی عبارت (

آوردن بهترین وضع ممکن،  در موتور جست و جو گر است. به معنای دیگر، به مجموعه کارهایی که ما بر روی سایت خود انجام می دهیم تا در رتبه های برتر گوگل قرار بگیرد، سئو گفته می شود. تاکید بر روی گوگل به عنوان موتور جست و جوگر به این دلیل است که، گوگل  پرطرفدارترین و پر کاربردترین موتور جست و جو در جهان است.

 

تعریف سئو به زبان مختصصان مختلف، مطمئنا با یکدیگر بسیار متفاوت است و هر یک، با توجه به تجربیات خود، تعریف منحصر به فردی در رابطه با سئو دارند. سئو یعنی بهتر دیده شدن درنظر کاربران. در واقع؛ پایه اساسی که موجب می شود تا شما در زمینه سئو موفق باشید؛ رضایت کاربران است. این رضایتِ مخاطب، به عوامل مختلفی چون کیفیت، اطلاعات، محتوا و … بستگی دارد. از دلایل مهمی که امروزه سئو بسیار ارزشمند و همه گیر شده؛ این است که روزانه میلیاردها جست و جو در زمینه های مختلف، توسط گوگل اتفاق میفتد وهمین، باعث رونق چشمگیر کسب و کار شما خواهد شد. سئو همان طنابی است که شما را به مشتری ها و کاربران متصل می کند و اگر بخواهیم سئو را برای شما خلاصه کنیم؛ به این شکل است که شما باید قوه فهم کافی را در رابطه با نیاز کاربران داشته باشید. زیرا سئو، برپایه و اساس رضایت کاربران می چرخد و همچنین؛ شما باید کاری کنید تا موتورهای جست و جوگر به این موضوع پی ببرند تا سایت و یا فروشگاه اینترنتی شما در صدر رتبه های موتور جست و جوگرقرار بگیرد.

به این نکته به خوبی توجه کنید که یادگیری سئو راحت، ولی زمانبر است و شما حتی با یک برنامه ریزی کامل هم دچار کمبود زمان می شوید. از آنجایی که نمی توان زمانتان را فقط بر روی آن بگذارید؛ بهتر است از یک تیم متخصص و آگاه کمک بخواهید و اگر، به یادگیری و آموزش سئو بسیار علاقه مند هستید، سایت آیلین وب به عنوان بهترین سایت برای آموزش سئو، به شما کمک بزرگی خواهد کرد.

انواع سئو

سئوسایت به دو بخش سئو داخلی و سئو خارجی منشعب می شود. سئو خارجی سایت، یک سری فاکتورهایی دارد که  استفاده از آن ها موجب استحکام و تقویت سئو خارجی سایت می شود و همچنین؛ سئو داخلی همانند سئو خارجی، دارای یک سری فاکتورهایی است که بخشی از آن، به سئو تکنیکال مربوط است. در ادامه، توضیحات کامل تری در رابطه با انواع سئوها به شما خواهیم داد.

 

«سئو داخلی»

سئو داخلی به مجموعه کارهایی که به طور مستقیم در داخل سایت انجام می گردد؛ می گویند. مهم ترین و تاثیر گذار ترین روش سئو، سئو داخلی است. به دلیل این که بیشترین بازدید و کنترل را در این نوع سایت، خواهیم داشت. در بخش قبلی گفتیم که سئو داخلی شامل فاکتورهایی است که بخشی از این فاکتورها، مرتبط با تکنیکال است. فاکتورهای دیگر سئو داخلی، شامل بهینه بودن تصاویر و محتواها، نوع هاست، تجربه کاربری و موارد دیگر می شود.

«سئو خارجی»

به مجموعه اعمالی که در خارج از سایت صورت می گیرد که به سایت شما مربوط است ولی دسترسی کمتری به آن دارید؛ سئو خارجی می گویند که یکی از مهم ترین کا های این نوع سئو، تاثیر زیاد آن در افزایش رتبه سایت می باشد. همانند سئو داخلی، سئو خارجی نیز دارای فاکتورهای مختلفی است و نمونه آن ها شامل سئو محلی، برندینگ، شبکه های اجتماعی و …. می شود.

«سئو تکنیکال»

این نوع سئو، به مواردی گفته می شود که در صفحه بندی و حرکت راحت تر موتورهای جست و جوگر تاثیر فراوان دارد. این سئو جزء سئو داخلی است. همچنین؛ دارای فاکتورهایی مانند اسیکما، سایت، سرعت سایت و… می باشد.

این موارد، فقط توضیحات مختصری از انواع سئوها بوده است و برای یادگیری بهتر، به آموزش سئو به صورت حرفه ای احتیاج دارید. اگر برای یادگیری سئو بسیار مصر بوده و به دنبال یک آموزش تخصصی هستید؛ نگران نباشید! زیرا سایت آیلین وب به عنوان بهترین سایت برای آموزش سئو، دست یاری به سوی شما دراز کرده است.

کلمات کلیدی

زمانی که می خواهید برای وبسایت خود سئو انجام دهید و قصد افزایش رتبه سایت خود را دارید؛ بایستی کلمات کلیدی مشخصی را با توجه به زمینه کسب و کار خود پیدا کنید. یعنی زمانی که کاربر مورد نظر، در موتورهای جست و جوگر کلمه ای را سرچ می کند؛ سایت شما در صدر سایت های موجود قرار گیرد. برای آموزش سئو و تمامی نکات آن، سایت آیلین وب به عنوان بهترین وبسایت برای آموزش سئو در خدمت شماست.

«کلمه کلیدی چیست؟»

به لغات و واژه هایی که محتوای سایت شما را در رابطه با این که دارای چه عنوان و مضمونی است و بر چه اساسی کار می کند؛ کلمات کلیدی می گویند. کاربر، با استفاده از آن نیاز خود را در زمینه های مختلف بر طرف خواهد کرد.

«تحقیق کلمه کلیدی»

یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین مسائل در سئو سایت، تحقیق کلمه کلیدی است که با استفاده از تجربیات و ابزارهای خود انجام می شود. حال سوالی که در ذهن خطور می کند؛ این است که معنای دقیق تحقیق کلمه کلیدی چیست؟

به صورت ساده، به مجموعه کارهایی که برای پیدا کردن بهترین و مناسب ترین کلمات کلیدی در سایت انجام می شود؛ تحقیق کلمه کلیدی می گویند که یکی از مهم ترین وظایفی است که هر سئو کار، باید در آن آگاهی و تخصص کافی را داشته باشد.

«انواع کلمات کلیدی»

کلمات کلیدی به دو بخش کلمات کلیدی دانه و کلمات کلیدی لانگ تیل تقسیم می شود. کلمات کلیدی دانه شامل تک کلمه ها و یا دو کلمه ای ها می شود. این نوع کلمات بسیار کوچک و به صورت کلی سرچ خواهند شد مانند ( کیف، پالتو، خودکار و ….)

کلمات کلیدی لانگ تیل از سه کلمه به بالا تشکیل خواهند شد و در واقع؛ این نوع کلمات مشخص خواهند کرد که کاربر به طور دقیق دنبال چه چیزی است. البته؛ این کلمات، زمانی که قصد فروش بیشتر و جذب بیشتر مخاطبان را در اوایل شروع کار خود دارید؛ کمک شایانی به کسب و کار شما خواهد کرد.

امروزه با گذر زمان، افراد زیادی به سمت طراحی سایت و آموزش سئو روی خواهند آورد و این کار آینده شغلی شما را هم مطمئن می سازد. پس اگر علاقه فراوانی به این نوع کار دارید؛ دست نکشید و از طریق بهترین منابع، آموزش تخصصی و حرفه ای ببینید. سایت آیلین وب به عنوان بهترین سایت  برای آموزش سئو گزینه  بسیار خوبی برای پیشرفت شما در این زمینه خواهد بود.

بازدید : - بار دسته بندی : ریپورتاژ تاريخ : 7 جولای 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.