فروش آنلاین فایل

زاهدی گفت بیشتر سینماگران حتی نان برای خوردن ندارند و ما در بدترین دوران تاریخ سینما به سر می بریم،چرا بعد از گذشت چندین ماه تکلیف هنر کارت روشن نشده است  - سایت سنگان

اندیشه: حسن زاهدی صدابردار پیشکسوت سینما در خصوص مشکلات معیشتی و رفاهی سینماگران در آستانه سال نو گفت: ۸۰ درصد سینماگران بیکار مطلقند و حتی نان برای خوردن ندارند و ما در بدترین دوران تاریخ سینما به سر می بریم؛ حقوق بازنشستگی که به هنرمندان داده می شود در این تورم شدید و مشکلات فزاینده اقتصادی حتی به اندازه تأمین نان خالی و اجاره منزل سینماگران هم نیست اما مدیران سینمایی نسبت به این اتفاقات اعتنایی ندارند و چشم خود را روی این معضلات بسته اند.

صدابردار فیلم های سینمایی «چهارشنبه سوری» و «خاک آشنا» در گفتگو با خبرنگار اندیشه افزود: شکرخدا بنده شخصاً مشکل مالی ندارم و اگر فریادی می زنم و اعتراضی می کنم به علت مشکلات مالی بخش گسترده ای از همکارانم و اهالی سینما است. البته باید تأکید کنم از سینما چیزی به من نرسیده و هرآنچه دارم از الطاف پدر خدابیامرزم است که امروز سقفی بالای سر و نانی برای خوردن دارم در غیر این صورت من هم مانند سایر سینماگران امروز می بایست در وضعیتی فلاکت بار زندگی کنم.

وی سپس با تأکید بر اینکه خود مسئولان دولت اعلام می کنند خط فقر ۱۰ میلیون تومان است اظهار داشت: امروز کدامیک از سینماگران ما به ویژه فعالان در صنوف ضعیف تر چنین درآمدی دارند؟ باعث تأسف و شرمساری است که باید بگویم بخش کثیری از هنرمندان ما حتی نان هم برای خوردن ندارند.

این سینماگر تصریح کرد: سال جاری بدترین سال از نظر وضعیت معیشتی و رفاهی برای اهالی سینما بود؛ آنقدر کار کم بود که برخی از سینماگران مجبور شدند مانند یک برده در اختیار برخی پروژه ها قرار گیرند چرا که به دلیل عدم تأمین معیشت شان مجبور می شوند با هر قیمتی که تهیه کننده تعیین می کند کار کنند.

زاهدی سپس انتقاد خود را نسبت به صندوق اعتباری هنر ابراز داشت و متذکر شد: چرا بعد از گذشت چندین ماه تکلیف «هنر کارت» روشن نشد؟ چرا این «هنر کارت» هنوز به دست ما نرسیده؟ مگر می خواهند به هنرمندان صدقه بدهند که اینطور آن ها را سر کار گذاشته اند؟

بازدید : - بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : 5 آگوست 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.